Przekładnie ślimakowe

Przekładnie ślimakowe STM RMI

Przekładnie ślimakowe STM RMI cechują się wysoką trwałością oraz wielością możliwych zastosowań. Ślimaki stworzone są ze stali 16CrNi4 i są wzmocnione poprzez utwardzanie, hartowanie a także szlifowanie. Za sprawą tak precyzyjnie wykonanej obróbki osiągają maksymalny kontakt pomiędzy powierzchniami. To przekłada się na ich wysoką wydajność oraz cichą pracę. Ślimacznice stworzone są z żeliwa G20 pokrytego brązem G-CuSn12, co pozwala zminimalizować tarcie, jak również umożliwia uzyskanie optymalnego spasowania elementów napędowych. Wszystko to sprawia, że oferujemy produkt najwyższej jakości. Przekładnie ślimakowe to rodzaj przekładni mechanicznych, które mają zastosowanie w różnorodnych układach napędowych maszyn.

Korpusy, Łapy, Kołnierze – dla jednostek o niskiej mocy, stworzone są z aluminium SG-AISi UnI 7369. Dla jednostek dużej mocy, wykorzystano żeliwo G20 UNI 5007. Podzespoły (łożyska, uszczelniacze, uszczelki, olej), wyselekcjonowane zostały spośród produktów o podwyższonej jakości, po to, aby użytkownik mógł cieszyć się niezawodnością podczas ich użytkowania. 

Reduktory ślimakowe Przekładnie ślimakowe VMR

Reduktory ślimakowe za sprawą swojej uniwersalnej konstrukcji, pozwalają na montaż niezależnie od stron. Wszystkie Reduktory UMI są montowane ze sprzęgłem kłowym, chroniącym przed uszkodzeniem zachodzącym w skutek przeciążenia. Uzupełniająco, wszelkie przekładnie ślimakowe mogą być wyposażone w:

-kołnierze zdawcze

-wałki zdawcze jednostronne

-wałki zdawcze dwustronne

-ramiona reakcyjne

Przekładnie ślimakowe UMI

Reduktory ślimakowe za sprawą swojej uniwersalnej konstrukcji, pozwalają na montaż niezależnie od stron. Wszystkie Reduktory UMI są montowane ze sprzęgłem kłowym, chroniącym przed uszkodzeniem zachodzącym w skutek przeciążenia.

Uzupełniająco, wszelkie przekładnie ślimakowe mogą być wyposażone w:

-kołnierze zdawcze

-wałki zdawcze jednostronne

-wałki zdawcze dwustronne

-ramiona reakcyjne

Wykonania specjalne i akcesoria

Dzięki możliwości obróbki i skrawania jesteśmy w stanie wykonać większość niestandardowych rozwiązań wałów, kołnierzy, podstaw montażowych itp.
Dlatego jesteśmy w stanie zaoferować wszelkie przekładnie ślimakowe wyposażone w niestandardowe:

-kołnierze zdawcze

-wałki zdawcze jednostronne

-walki zdawcze dwustronne

-ramiona reakcyjne

Budowa przekładni ślimakowej

Przekładnia ślimakowa składa się z dwóch podstawowych elementów:

  • ślimacznicy,
  • ślimaka.

Przekładnie ślimakowe – zastosowanie

Przekładnie ślimakowe mają bardzo szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu Przeważnie służą do napędu, czyli przenoszenia mocy z wału czynnego na wał bierny. W celu uzyskania jak najlepszych efektów pracy przekładnię umieszcza się najczęściej w zamkniętym korpusie, który służy również jako podpora dla łożysk wałów.

Zabudowana w korpusie przekładnia ślimakowa wraz z silnikiem nosi nazwę motoreduktora. Ponadto urządzenie może być również wyposażone w elementy dodatkowe.

Motoreduktor znajduje zastosowanie w takich urządzeniach jak: przenośniki, wciągarki, wózki suwnicowe czy obrotnice. Można go również spotkać w pojazdach, obrabiarkach oraz podzielnicach.

Co więcej, nowoczesne motoreduktory mają także zastosowanie w produkcji precyzyjnych urządzeń technologicznych.

Przeważnie stosuje się reduktory jednostopniowe, ale przy bardzo wysokich przełożeniach należy użyć przekładni dwustopniowych.